NavigationDVD бр. 2 - Јадења од јајца

Содржина
• Варени јајца во сос од домати
• Гратинирани јајца со шампињони
• Запечени јајца во морне сос
• Запечени јајца полнети со сардина
• Запечени шампињони со јајца
• Јајца со зеленчук
• Јајца во кари сос
• Јајца во мајонез
• Јајца во зелен сос
• Јајца во сос од ајвар
• Јајца во сос од вино
• Јајца во сос од павлака
• Јајца на кралски начин
• Јајца со бешамел сос
• Јајца со пршута
• Јајца со пченка на амер. начин
• Јајца со сенф
• Корпички од јајца
• Печени јајца со павлака
• Полнети јајца на страз. начин
• Поширани јајца “Флорентин“
• Рижото од јајца
• Ролади од јајца со шампињони
• Сатараш со јајца
• Шкотско јајце
• Спанаќ со јајца и компири
• Супа со јајца и кашкавал
• Фламенго јајца

Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.