NavigationDVD бр. 4 - Најдобри тестенини

Содржина
• Бурек со јуфки
• Гибаница од макарони
• Гратинирани тестенини
• Гратинирани шпагети со мелено месо
• Запечени макарони со сирење и печурки
• Кох од шпагети со домати
• Кришки од макарони
• Крокети од шпагети
• Лазањи со домашни кори
• Лазањи со пилешко и шампињони
• Макарони со компири и шунка
• Макарони во сос од лук
• Макарони во сос од печурки
• Макарони на арапски начин
• Макарони со пилешко и шунка
• Млечни шпагети
• Мусака од макарони
• Омлет од шпагети
• Пикантни шпагети со сланина
• Пиле со јуфки
• Салата од макарони со виршли
• Тестенини во лут сос
• Тестенини со печурки и чаден врат
• Тестенини со праз
• Тортелини со грашок и сланина
• Шпагети на поинаков начин
• Шпагети со туна

Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.