Navigation



DVD бр. 5 - Летни слатки магии

Содржина
• Баклава со вишни
• Валдорф пудинг
• Дипломатски пудинг
• Ишлери
• Јадро обланда
• Јогурт крофни
• Јуфки со афион
• Колач со лимон
• Кох од гриз со малини
• Крем од пишкоти и банани
• Креп сузет
• Ладна пирамида
• Ледена пудинг торта
• Ледена торта
• Ледени коцки
• Мус крем
• Овошна кростата
• Овошен ванила пудинг
• Парфе од лешник
• Полнети корнети
• Полнети урми
• Поширани круши со чоколаден прелив
• Пудинг од ананас
• Рафаело бомбици
• Рум пунч пудинг
• Шампонезе
• Сладолед торта од ананас
• Торта со боровинки
• Уштипци од портокал





Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.