NavigationDVD бр. 8 - Се од сирење

Содржина
• Бела салата
• Бомбици од сирење
• Запечени шницли и кнедли од сирење
• Јагнешки котлети со сирење
• Канелони со сирење и спанаќ
• Колбаси со сирење
• Компир салата со сирење
• Купови со сирење и кајмак
• Мак. кајгана со сирење и печени пиперки
• Обланди со урда
• Пакетчиња со печурки и сирење
• Пилешки гради полнети со сирење
• Пиперки со сирење
• Полнети домати со крем од сирење
• Полнети пиперки со урда
• Полнети тиквички со сирење
• Похувани модри патлиџани со кашкавал и шунка
• Похувано сирење
• Похувано сирење со шунка
• Ролат од сирење
• Ролувано сирење за гурмани
• Свин. ролни со праз и крем сирење
• Сирење Елени
• Сирење од кисело млеко во маслиново масло
• Страта од сирење и песто сос
• Топено сирење со лепиња
• Тортици со сирење
• Шницли со сирење

Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.