NavigationDVD бр. 9 - Посно, здраво и диетално

Содржина
• Бурек со тиквички
• Велешки посни триаголници
• Ѓувеч без месо
• Ѓувеч од зеленчук
• Запечен грав со компири
• Компир во пикантен сос со похувани печени пиперки
• Лигњи во рерна
• Малку поинакво тавче гравче
• Манастирска чорба
• Мусака од ориз
• Ориентална јанија
• Пастрмка со пет вкуса
• Пита со риба
• Полнет крап на кумановски начин
• Посен ѓувеч со спанаќ
• Посна руска салата
• Ручекот на Св. Пантелејмон
• Торта од маслинки и инчуни
• Турли ѓувеч
• Грчки колачи со сусам
• Гурабии со бадеми
• Домашна алва на велешки начин
• Колачите на Верче
• Посна песок торта
• Посни јаболчиња
• Салватор
• Слатка росица
• Посен колач со смокви

Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.