NavigationDVD бр. 12 - Топли предјадења

Содржина
• Гурмански палачинки
• Кнедли од кашкавал
• Крокети од зеленчук
• Крокети од кајгана
• Крокети од печурки
• Крокети од пилешко месо и зеленчук
• Крокети од шпагети
• Магични палачинки
• Мексикански омлет
• Морнарски омлет
• Омлет Дон Жуан
• Омлет од рерна
• Палачинки со зеленчук
• Панцероти
• Пирошки
• Пирошки од бајат леб
• Пирошки од обланда и сусам
• Полнети похувани палачинки
• Похувани палачинки
• Похувани печурки со сусам
• Прженици со спанаќ
• Руски пирошки со компир
• Солени палачинки со печурки
• Солено рафаело
• Топло предјадење од домати
• Тортиљи

Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.