NavigationХрана и Вино бр. 1

М А Р Т
2004
ПРЕДЈАДЕЊА

Кох од кашкавал 
Јајца со сенф
Ролат од спанаќ
Мусака од шунка
Палачинки со колбаси
Бомбици во компир
Велешка прженица
Палачинки со спанаќ и сирење
Ролат со туна
Сложеник од кељ
Кох од грашок
Лигњи на оначин
Медитеранска рибина чорба
Тортелини примавера
Запечени макарони со сирење и печурки
Истарски шуго со колбаси
Паста Фажоли
Ролници од кашкавал со зеленчук
Солен ролат со виршли
Солена торта Пролет

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Мелено месо со шампињони
Паво свечен костум
Полнета јагнешка плешка со војводски компир
Свинска коленица на скандинавски
Запечатена свинска глава
Ајвар бургер
Пикантен лонец
Ролат од кељ
Телешки шницли во цигански сос
Црн дроб на берлински начин
Дива шатка со ананас на кинески
Хаше А ЛА ХАВАНА
Јагнешки ребра на авзелка со јагнешко на Истарски
Пилешко во мед
Свинско филе во сос од пиво
Џинин говедски гулаш
Екмелено печење
Кременадли со костени
Пилешко со кикирики на кинески

ДЕСЕРТИ

Боем коцки
Цимет колачи
Чоколадна торта
Коцки од бадеми
Колач со малини
Чоколадни корпи
Црна торта
Овошен колач
Триаголник чоколада
Жолти штангли
Чоколадни коцки со бадеми
Колач од афион
Крт торта
Ролат со вино
Зебра торта
Чоколадни бакнежи
Лешник торта
Лимон бадем торта
Снежни кристали
Ѕвездени прозорци


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.