NavigationХрана и Вино бр. 2

А П Р И Л
2004
ПРЕДЈАДЕЊА

Пица ролат 
Гратинирани тестенини
Шпагети болонезе
Шунката со зеленчук на виенски начин
Авпита со месо
Лазањи со тиквички
Дејанова салата
Гибаница со спанаќ
Крокети со колбаси
Палента стуфата
Жандармски рижото
Сарма од грав
Ролади од јајца со шампињони
Орада во сол
Вегетаријанска мусака
Шпагети со туна
Модар патлиџан со зеленчук
Торта од шунка
Рижоли на кралски начин

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Летечки Јаков
Бечка розбратна
Чикош токањ
Полнет свински пафлак
Велигденско гравче со коприви
Турнедо отело
Паштицада со ноки во сос од модри сливи
Похуван свински црн дроб
Телешка рагу чорба
Пана јованов начин
Дивеч во пуавр сос со вишни
Вегетаријана
Вардарско грне
Сегедински гулаш
Полски крап , германски специјалитет
Саган долма
Ролат со спанаќ и печурки
Пилешко соте во ломонов сок
Телешка коленица Особуко на милански начин
Бифтек со лингвини

ДЕСЕРТИ

Унгарска торта
Колач со кикиритки
Ролат од лимон и слатка павака
Блек форест
Зора колачи
Амброзија колач
Мињон торта
Франкфуртски венец
Папуцаки
Профитериоли
Босански урмашици
Торта овошен сон
Сараевска туфахија
Пудинг торта
Похорски омлети
Ванила торта
Шнелнокли
Чоколадни кошнички со карамел прелив
Торта од боровинки
Ролат од ѓумбир
Колачи со мед


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.