NavigationХрана и Вино бр. 3

М А Ј
2004
ПРЕДЈАДЕЊА

Торта од пилешки гради
Мандарински пржен ориз
Пчени јајца со павлака
Шпагети на кинески начин
Пита со месо Тања
Авголемоно
Горанска солена торта
Тортици од ориз
Мусака со месо и ориз
Њоки со спанаќ
Јајца на кралски начин
Шпагети на Неаполски начин
Колбаси со пиво
Векна со месо и спанаќ
Лесна крем супа
Парфе од пилешки црн дроб
Телешко во сос од туна

МАРИНАДИ ЗА МЕСО НА СКАРА

Маринада за јагнешки и телешки котлети
Маринада за пилешки копани
Маринада за ражњичи
Маринада за памаринада за морски плодови
Маринада за пилешки гради
Маринада за кременадли
Лут сос за јадења на скара

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Нуазети во соја сос сос ананас
Јагнешки ребра на марокански начи
Хамбуршка печеница
Кентаки пиле
Јагнешки котлети со сирење
Ролат од мелено месо со спанаќ
Ражничи од јагула и лут колбас
Ломбарда пиката
Пиле во павлака
Шницли од елен
Полнети мисиркини копани
Прилепско грне
Суки јаки
АДОБО филипинско јадење
Свинско со кикиритки
Гулаш со компир и буковка
Јагнешко на авначин
Перкелт а ла чарда
Полнето свинско филе
Јагнешко со кари - индиско јадење
Говедско со пиперки на кинески начин

ДЕСЕРТИ

Ванила тортици
Ишлери
Маргаритки
Чоколаден ролат
Чоколадна торта Федора
Чоколадни коцки
Банана коцки
Њујорк торта
Муслин торта
Ананас торта
Чоколадни колачи
Чоколаден колач со бадеми
Шварцвалд торта
Еклери
Тулумби
Милиброд
Портокал коцки
Колачи со ореви
Колач со урми и суво грозје


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.