NavigationХрана и Вино бр. 4

Ј У Н И
2004
ПРЕДЈАДЕЊА

Пица од палачинки
Говедска салата на холандски начин
Наредена салата
Полнет кромид
Шарена салата
Крем салата од зелка
Макарони во сос од лук
Похувани палачинки
Солена битолска торта
Бела салата
Салата од тортелини
Селска пица
Жилиен салата
Солена торта на белимбеговски начин
Гнезда од мелено месо
Похувани ролати од ослиќ
Пролетни тестенини

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Роловано свинско филе на наш начин
Паприкаш од крап
Копани со печурки
ДОДАТОК Мајоран
Необични шницли
Телешка коленица Особуко на наш начин
Телешки ролати
Кременадли во фолија
Егзотично пиле со јогурт
Пасо вино
Лути пржени пилешки крилца
Дански шницли
Полнет крап
Филе на наш начин
Ролат од бело месо со мелено месо
Пилешко во пршута
Говедско со пиперки
Телешко филе империјал
Ражњичи од лигњи
Јунешко во сос со печурки
Виткани свински шницли

ДЕСЕРТИ

Торта Меланија
Мока торта
Пирамиди од ореви
Тортици од ореви
Чоколаден крем со шлаг
Колач на Тони
Желе колачи
Касато триаголници
Агнеси
Коцки од кокос
Швалер торта
Чоколадни бомбици
Пролетен колач
Мињон коцки
Бајадера
Ролат од јагоди
Кокос салама
Манго крем
Ролат со обланди
Куглоф со лешници и моркови
Овошенванила пудинг


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.