NavigationХрана и Вино бр. 5

Ј У Л И
А В Г У С Т
2004
ПРЕДЈАДЕЊА

Солена зетова торта
Гурмански палачинки
Пица лепче
Колбаси со сирење
Тестенини пинели
Тава со модри патлиџани
Запечена боранија
Салата од цвекло
Кнедли од земички во сос од печурки
Рижото со спанаќ
Умно јадење
Свежа супа од грашок
Унгарска гулаш чорба
Крем супа од домати
Топло предјадење од домати
Салата од ориз
Царска пита
Чорба од суво месо
Полнети земички

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Свински коленици на домашен начин
Мелено месо на нов начин
Паво сланина
Пилешки копани на италијански начин
Кордон руж
Кременадли на посебен начин
Полнет говедски јазик
Свинско каре со суви кајсии
Босански лонец
Варено телешко со зеленчук
Компир гулаш
Свински коленици со пиво
Мусака од грав
Тава со пилешки копани и печурки
Лигњи со зеленчук во соја сос
Лист на холандски начин
Чинија на шефот на кујната
Бродет од шкарпина
Свинско каре со суви сливи

ДЕСЕРТИ

Реформ торта
Ледена торта
Торта со јагоди
Калиопи торта
Црнчиња
Палачинки со ванила крем и прелив од јагоди
Чоколадна торта со сирење и суво грозје
Парфе од лешник
Чокобанана крем со сладолед
Симба коцки
Мус крем
Триаголници Пеце
Жолти коцки
Актуел торта
Бундес ролат
Труфел бомба
Комшиски колач
Овошни чоколадни коцки
Безимен колач
Колач едмондо


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.