NavigationХрана и Вино бр. 6

С Е П Т Е М В Р И
2004
ПРЕДЈАДЕЊА

Ролат од сирење
Пилешка салата
Брза скопска пита
Ќофтиња од модар патлиџан
Полнети домати со крем од сирење
Ѓевречиња од месо и кајмак
Банички
Запечен компир
Шпагети со модар патлиџан
Руски пирошки со компир
Тортиљи
Шкотско јајце
Кифлички со мелено месо
Крокети од зеленчук
Солени палачинки со печурки
Потаж од домати со павлака
Фламенго јајца
Индиски ќебапи со бугарски таратур
Тортици со сирење
Морнарски омлет
Пиле во вино

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Столетов крап на младенов начин
Кременадли во пикантен сос
Македонска тава
Фазан на гурмански начин
Полнето пиле на селски начин
Каре на амбасадорски начин
Похувани телешки шницли со сирење
Грофовска шницла
Ширден на прилепски начин
Јагнешки котлети во сос од црвено вино
Лосос во лимонов сок
Филувани телешки гради на славонски начин
Паа ла шеф на кујна
Шпикуван телешки црн дроб
Шницли стари фијакер
Јагнешко во зеленчук
Свински ребра на начин
Свинско филе со суви сливи
Говедски јазик на шпански начин

ДЕСЕРТИ

Ванила торта
Рафаело бомбици
Ладна пирамида
Чоколадни бисквити
Тоблероне
Циганска торта
Торта од палачинки
Торта Каприо
Сникерс
Гранд лешници
Ледени коцки
Чоколадни тортици
Емилија торта
Баклава со лешници
Пастели
Обланди со смокви
Лондонски колач
Коцки од кокос
Куглоф колач со чоколада и бадеми
Мока коцки
Банана торта


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.