NavigationХрана и Вино бр. 7

О К Т О М В Р И
2004
ПРЕДЈАДЕЊА

Шпански омлет со компири
Девет табани
Компири со печурки
Лазањи со пилешко и шампињони
Италијанска салата
Српска гибаница
Ќофтиња од грашок
Крокети од печурки
Шведски палачинки со месо
Салата од ќофтиња
Похувани полнети шампињони
Мусака од тиквички
Коктел кифли
Полнети модри патлиџани
Сараевски бурек
Пикантна унгарска чорба
Солен ролат од афион
Макарони со шунка
Кнедли од мелено месо

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Караѓорѓева шницла
Охридска пасо бадеми
Телешко со зеленчук во тава
Пикантна пилешка шницла
Смуѓ во зеленчук
Зачинето јунешко
Мексикански лут грав
Роловано мелено месо
Телешка шницла Кордон бло
Филе мињон во есос
Пилешко на ловечки начин
Ослиќ на медитерански начин
Печење од мелено месо на поинаков начин
Копани на кралски начин
Телешки медаљони Марио дел Монако
Пиле на шпански
Компири со печурки
Рагу со црн пипер
Ражниња шашлинг
Телешка шницла мели-мело

ДЕСЕРТИ

Дани торта
Штангли со мармалад
Смокварки
Мојата најдобра
Карузо
Посна грчка баклава
Шпански колач
Чоколаден колач со фäстаци
Фламбирани палачинки во сос од портокал
Шампита
Срнечки грб
Чоколаден колач ирис
Бисквит торта
Ролат со крем од лешник
Колач со кафе
Чоколаден колач со шлаг
Чоколадни бомбици со рум
Баунти колач
Ролат од суво овошје
Палачинка бајадера


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.