NavigationХрана и Вино бр. 8

Н О Е М В Р И
2004
ПРЕДЈАДЕЊА

Венец од моркови
Португалска салата
Тестенини во лут сос
Крокети од шпагети
Шкембе чорба на италијански начин
Пиперки со сирење
Ролат од моркови со боранија
Италијанска тортасо спанаќ
Полнети пиперки на италијански начин
Ролована паштета
Ролат од седум кори
Гулаш кајгана
Гибаница од леб
Коленица во вино
Чорба од леќа
Гурманска мусака
Риба со мајонез
Омлет со шунка
Равиоли со спанаќ
Печурки полнети со црн дроб

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Полнети кременадли со лешници
Сарма на романски начин
Маринирано пилешко
Свинска плешка со сончоглед
Пилешко со праз и колбаси
Свински шницли Монсињор
Пијано пиле на шкотски начин
Пиле на марокански начин
Пилешки гради со печурки
Пилешки копани во сос од ѓумбир
Кременадли на златиборски начин
Полнето свинско филе
Брокули со јунешко на кинески начин
Гулаш од шампињони и колбаси
Медаљони во сос од павлака
Ролат за гурмани
Лигњи на дубровнички начин
Јунешко на унгарски начин

ДЕСЕРТИ

Мока торта
Паша торта
Афион торта
Рум колач
Бадем коцки  со чоколаден прелив
Фигаро
Дипломатски шнити
Очи на був
Рококо торта
Колач Колачите на Елена
Пањ торта
Јагоди
Желе ролат
Риго Јанчи
Бомбици со банани
Руски колач
Штрудла Изола
Солунски штангли
Ролат од бисквити
Венец од суви кајсии и чоколада


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.