NavigationХрана и Вино бр. 9

Д Е К Е М В Р И
2004
ПРЕДЈАДЕЊА

Малку поинаква руска салата
Кинеска супа од пилешко
Липтауер
Крем чорба од карфиол и брокула
Паштета од мортадела со пиперки
Цигара бурек
Крем канелони со пилешко
Милфе со рагу
Слаѓанова солена торта
Љубопитна топка
Џамболаја со колбаси
Уштипци од компири со сардини
Салата од ориз и туна
Похувани печурки со сусам
Домати полнети со шпагети
Качамак во сос од колбаси
Шпагети со сардини
Чорба од костени
Канелони со пилешко и сланина

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Грав од дивиот запад
Пиле во млеко
Кременадли на италијански начин
Ролат од свински бут
Пагондола
Ролат од мелено месо со виршли
Јагнешко во пиво
Гратинирано пиле на фирентски начин
Мускул на шарски начин
Тетовска тава
Селска тава
Полнети пиперки со грав
Полнето пиле на италијански начин
Прилепска јанија со спанаќ
Гевгелиска композиција
Пилешки раженчиња со сусам
Пилешки гради во шампањ
Свинско на аргентински начин
Паво вино на шпански начин

ДЕСЕРТИ

Крем торта со ананас
Полжавчиња со пудинг
Ролат со кокос
Торта Нолина
Необични чоколадни корпи
Берлински бисквити
Чајни колачи со чоколада и кокос
Чајни колачи
Посни бајадери
Ролат од обланда со ресана бисквити
Искинати гаќи
Обланди со афион и ореви
Колач Жербо
Торта со афион и јаболки
Поширани круши со чоколаден прелив
Грозје колач
Чоколаден куп тортици
Чоколадни мафини
Јужен ветар
Бомбици со сусам


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.