NavigationХрана и Вино бр. 10

Ј А Н У А Р И
2005
ПРЕДЈАДЕЊА

Солена бомба
Чорба од свински врат
Мусака од печурки
Пица со кора од ориз
Ајварка
Солена торта од обланди
Салама од буткица
Салата од туна
Мусака од кељ
Грашок во рерна
Пилешко со јаолки
Терин од месо и зеленчук
Пржени ролнички
Торта од шунка
Празнична солена терта
Солена торта со сирење
Бомбици од сирење
Бумбар компир
Мусака со чаден врат и грашок
Пилешки црн дроб за гурмани

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Прасечко печење на посебен начин
Божиќна мисирка
Прасечки бут на италијански начин
Прасечко печење со месарско рагу
Новогодишна сарма на наш начин
Сарма од кељ на белоруски начин
Полнета буткица
Ролат со спанаќ
Свинска печенка со ананас
Печенка во тесто
Свечено печење
Ослич со павлака во кари сос
Марга гулаш
Свинско каре во кошулица
Папагојо пиле
Грав со чадена риба во тиква
Подварок со месо од мисирка
Полнети раженчиња
Пилешко фрокасе

ДЕСЕРТИ

Андраши торта
Сахер торта
Божикна торта
Прифитероли со ладен крем
Шарлота од костени
Урма коцки
Свекрвино око
Лења пита од ореви и јаболки
Шарлота торта
Ролат од костени
Ладен ролат од чоколадо
Бомбици со кокос и локум
Најлон торта
Божиќен руски колач
Обланди со афион и ореви
Пудинг од ананас
Полнети портокали
Торта МАЛАКОВ
Приказната за Малаков торта
Брза торта
Пишингер колач со лешници
Тоска торта


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.