NavigationХрана и Вино бр. 11

Ф Е В Р У А Р И
2005
ПРЕДЈАДЕЊА

 Солени принцес крофни
Запечен пудинг
Чорба од свинска глава во расолница
Канелони со мелено месо
Ќофтиња од црн дроб
Свински врат на шопронски начин
Моминска мусака
Торта со шунка и печурки
Виршли во тесто од компири
Мусака од лигњи
Пача од прасечко
Похувано сирење со шунка
Лиснато тесто со зеленчук

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Гурмански резанки со пилешко
Зимска тава
Јазик на шведски начин
Француски шницли
Ловечки паприкаш
Шницли во сос од сирење
Мисиркини папијети во бел сос
Ќофтиња во сос од кисело млеко
Коленица во зелка
Полнети шницли со кисела зелка
Ќофтиња во сос од домати
Полнети пилешки гради
Свински ролни со праз и крем сирење
Полнети кременадли со колбаси
Крап на подгорички начин
Пана кајмак
Тајландски раженчиња во сос

ДЕСЕРТИ

Добош торта
Баклава со два фила
Седмо небо
Медитерански мафини
Тркалезни, миризливи мафини
Кралска торта
Обланди со пандишпан
Плазма торта
Ореовки
Креп сузет
Ванилици
Салама од локум
Рафаело коцки
Ѓул пита
Полнети урми
Дански кох од јаболка


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.