NavigationХрана и Вино бр. 12

М А Р Т
2005
ПРЕДЈАДЕЊА

Амбасадор торта
Телетабис бисквити
Пита од компири
Ролат од обланда со вишни
Полнети ванилици
Парфе од вишни
Рум ролат
Колач со банани
Обланди со бисквити
Свилена торта
Нелзон торта
Јогурт крофни
Едноставна кокос торта
Бела васина торта
Ледени коцки
Теодора торта
Јафа торта
Крем од пишкоти и банани
Бела хуанита
Овошен саварен

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Караѓорѓева шницла од пилешко
Пилешки крилца со сусам
Виенска шницла со сусам
Печенка од мелено месо со сос од зеленчук
Прашај ја Кате
Провансалски ребра со зеленчук
Андалузиски лонец
Варено јунешко со зеленчук во сенф
Свинско во млеко
Свински ребра на канадски начин
Телешка коленица со крокети
Роловано телешко на медитерански начин
Пилешко со карамелизиран сос од кромид
Врапчиња
Кременадли во кошула
Натур шницли во сос од печурки
Бродет од октопод
Копани на секељски начин
Коленица со зеленчук
Пасо зеленчук
Крап во зелен сос

ДЕСЕРТИ

Песок торта
Петрова торта
Ролат со вишни и афион
Фантазија од бисквити
Шведски колач со лешници
Бела торта
Бела линцер торта
Холандски суви колачи
Гријаж бомбици
Кикиритки торта
Урма бомбици
Тробоен гриз колач
Чупава  Ката
Афион коцки
Лажни костен бомбици
Баклава со вишни
Непечен колач со јаболки
Јаснин колач
Банани во бунда
Мињони медели


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.