NavigationХрана и Вино бр. 13

А П Р И Л
2005
ПРЕДЈАДЕЊА

Домашен бурек како од бурекџилница
Запечени кнедли од спанаќ во бешамел сос
Салата од праз
Баварска салата
Чорба од грав со јагнешко
Тестенини со праз
Солен ролат
Ролат со шунка
Марсовски палачинки
Пита со паштета и колбаси
Роловано сирење за гурмани
Чорба од спанаќ
Кох од кисела зелка
Говедска салата
Пита од компири со пилешко
Салата од шунка со печурки
Чорба од сув врат А ла Румена
Бугарска пита со месо
Омлет од шпагети
Пита без кори

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Манекен од рерна
Говедски опашки на тетовски начин
Ролат на мајсторски начин
Запечен компир со мелено месо
Папазјанија
Турнедо осини
Шницли А ла Дибари
Јагнешко на грчки начин
Морнарски шницли
Месна торта со компири и бадеми
Пилешки медаљони во кари сос
Кременадли на сремски начин со стапчиња од компири
Селско месо во палачинка
Јагнешки токањ со пилав на турски начин
Јагнешки бут на подрумарски начин
Свинско рагу со банани
Ролат од јунешко на италијански начин
Салтимбока со лепче на италијански начин
Јунешко во кајмак
Рагу од зајак на мексикански начин

ДЕСЕРТИ

Амбасадор торта
Телетабис бисквити
Пита од компири
Ролат од обланда со вишни
Полнети ванилици
Парфе од вишни
Рум ролат
Колач со банани
Обланди со бисквити
Свилена торта
Нелзон торта
Јогурт крофни
Едноставна кокос торта
Бела васина торта
Ледени коцки
Теодора торта
Јафа торта
Крем од пишкоти и банани
Бела хуанита
Овошен саварен


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.