NavigationХрана и Вино бр. 17

С Е П Т Е М В Р И
2005
ПРЕДЈАДЕЊА

Полнети тиквички со сирење
Запечена палента со сирење
Леб со вино
Сатараш со јајца
Торта од туна
Шпагети со пиперки и капари
Шпагети со јогурт и лосос
Шпагети со сирење и лимон
Шпагети со бадеми
Пикантна паштета
Мини фокачо
Солена торта од ориз
Мексиканска супа
Ориз од ангола со колбаси
Полнети крокети од ориз на римски начин
Тестенини во лут сос
Гратинирани шпагети од мелено месо
Гигант грав
Чорба од грашок и пилешко
Салата од цвекло и пилешко
Париска чорба
Супа со јајца и кашкавал

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Сарма од лозов лист на турски начин
Телешко во пикантен сос
Свинско филе со кајсии
Свински шницли со ѓувеч
Топчиња од пилешко месо
Кременадли од шаран со сос од рен
Ролат од зелка со месо и печурки
Јагнешко со прокељ
Цигански перкелт од кокошка
Свински шницли од врат со бадеми
Ориз на индонезиски начин
Јунешко во гурмански сос
Сарма од свежа зелка
Чкембиња во сос
Пилешки паприкаш со павлака
Беќар паприкаш
Пастрмка во сос од печурки
Пастрмка во сос од путер
Телешко во сос од кромид

ДЕСЕРТИ

Виенски шнити
Овошна шлаг торта
Пита со кајсии
Цариградски татлии
Торта од бела чоколада
Шарлота Ала Тихуана
Салама од ореви
Чоколаден мока сутлијаш
Чоколаден колач со ф'стаци
Јаболко во вино
Егзотична торта од банани
Овошен колач Натали
Американска пита
Карамел пудинг од ориз
Мраморен колач
Овошна торта
Црно бел ролат
Ролат со смокви


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.