NavigationХрана и Вино бр. 19

Н О Е М В Р И
2005
ПРЕДЈАДЕЊА

Пита со пилешко
Домашна пица како од пицерија
Лазањи на наполитански начин
Кулебјака
Златни рибји погачици
Крок сењор
Поширана пастрмка со мајонез и копар
Похувани палачинки со туна
Супа од печени домати и лук
Вишисоаз
Полпети од октопод
Салата од лигњи
Страта со сирење и песто сос
Макарони со пилешко и шунка
Швајцарски двопек со сирење и домати
Тортелини со грашок и сланина
Пох. модри пат. со кашкавал и шунка
Киш од тиквички
Палачинки со пилешко на фиорент. начин
Прстени од шунка

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Свински шницли во сос од вермут
Свински кременадли полнети со спанаќ
Свински ребра со печурки
Пијано пиле со буковка
Шницли на милански начин
Бифтек во црвено вино
Дански ќофтиња
Биф бургињон
Прекриено ќофте
Свинска плешка со зелка
Печена пастрмка со краставица и копар
Јунешко кари
Мексик. шницли во сос од печени пиперки
Јунешко на тринидадски начин
Колбаси со компири и пиперки
Пастиќо
Печено пиле на англиски начин
Њоки со печурки и колбаси
Кременадли на ергенски начин
Розбратна во сос од зелен бибер

ДЕСЕРТИ

Колачот на Мира
Рајска чоколадна торта
Колачот на Ева
Панатоне
Француска пита со кајсии и бадеми
Крем торта Стефани
Егзотични бомбици
Колач во сос од чоколада
Тортици со свежо овошје
Мил фој
Ѓаволско јадење
Пита со моркови и кокос
Панама торта
Брз колач со ореви
Леплив колач со урми и ореви
Обландите на Бранко
Јајце на око
Бисквит со ѓумбир
Кралица на пудинзите
Лесна торта од кори за пита


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.