NavigationХрана и Вино бр. 21

Ј А Н У А Р И
2006
ПРЕДЈАДЕЊА

Солено рафаело
Фритата со спанаќ и печурки
Кнедли од спанаќ во сос од домати
Битолска грофова торта
Пита на фирентински начин
Пармиџана од модри патлиџани
Пилешка индиска салата
Модар патлиџан на сицилијански начин
Чорба од леќа со колбаси
Салата од грав и туна
Пита од праз
Провансалска салата
Царска паштета
Селска пита со мелено месо
Торта од компири со колбаси
Запечено гравче со печурки

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Буткица на баварски начин
Буткица на пекарски начин
Буткица со зеленчук
Динстана коленица со гремолат
Коленица во рерна
Телешка коленица на италијански начин
Телешко печење полнето со спанаќ
Јунешки црн дроб со балсамиран оцет
Јунешки црн дроб со сланина и кромид
Роловани јунешки гради
Јунешко на селски начин
Јунешко во зима
Каќаторе пиле
Касулет
Размислување со колбаси
Паприкаш од говедска опашка
Пилешки гради полнети со сирење и кромид
Полнети ролати со сос од печурки

ДЕСЕРТИ

Колач од мандарини
Американски чајни колачи со чоколада
Мачмелоу торта
Непечена торта од алва
Непечена торта од костени
Баварска торта
Бразилска торта
Домашна Шарлота торта
Капри торта
Непечена торта од банани
Колач со суво овошје
Милански слатки колачи
Мраморен венец со кафе
Пита од лимон
Полски колач Магдалена
Мрсни тортици
Сочни коцки
Слатки  лазањи од овошје
Стаклени топчиња
Торта Маргарита


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.