NavigationХрана и Вино бр. 22

Ф Е В Р У А Р И
2006
ПРЕДЈАДЕЊА

Магични палачинки
Пита со сланина
Пилешки кременадли
Пилешка салата за млади домаќинки
Компир салата
Криворечка попарница
Охридски червуш
Бурек со јуфки
Солен кох од тиквички
Кришки од макарони
Бела мусака
Охридски мазник
Крокети од пилешко месо и зеленчук
Лажна гибаница
Гнезда од компири
Новосадска пита
Пилешки штанглици
Солен ролат со ореви
Мусака од компири и спанаќ
Бернардов качамак
Свири пиле
Карфиол на штипски начин

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Тава со пилешки стек
Пастрмка на португалски начин
Авганистански ќебап
Свежи свински ребра со рузмарин и лимон
Каре на ловечки начин
Јунешко во селски сос
Комитски ќебап
Свински шницли а ла Калина
Тава а ла теќе
Телешки стек монте карло
Пиле на зеленчук
Џумбус тава
Милански шницли на кумановски начин
Телешко со месен нарезак
Паша мезе
Лута риба во тавче
Свинско со праз и компири
Тава за празник
Полнето свинско каре
Жилијен
Пилешко а ла мичурин

ДЕСЕРТИ

Ролат баклава
Росана ролат
Нугат кошници
Млечни штангли
Кокосови ружички
Деликатес торта
Шмизла
Крофнички од тиква
Фигаро
Овошен колач на Јасмина
Урма торта
Шварцвалд коцки
Нес торта
Фанта ролат
Гризни ме
Кокос торта Јурумлери
Бакнеж Грета Гарбо
Чоколадни тортички
Ледена торта Силвана
Мини тортици
Холандска баклава


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.