NavigationХрана и Вино бр. 23

М А Р Т
2006
ПРЕДЈАДЕЊА

Макарони на италијански начин
Солена торта Братислава
Полнети пиперки со урда
Брза пица
Салата од октопод и тестенини
Рижото со печурки
Салата од модар патлиџан
Млечник
Макарони на словенечки начин
Крем супа од целер
Срца од виршли
Салата а ла марија
Домашни увијачи
Мусака од спанаќ
Солени колачи
Далматинска терина
Лазањи со мелено месо
Солен куглоф
Кох од кисела зелка
Канелони со сирење и спанаќ

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Јунешки шницли со модар патлиџан
Рамстек во секси сос
Селско месо на кумановски начин
Полнето пиле
Ручекот на бабаи на Цветанка
Пастрмка во шампањ сос
Маринирано свинско печење
Зајачко месо во вино
Палачинка ролат
Касапски ѓувеч
Пиле со јуфки
Шницли во фолија
Богомилски кременадли
Грчко ќофте
Пилешки ролат
Македонски пиперкар
Коленици на осоговски начин
Пастрмка со бело вино
Јунешки ролни во сос

ДЕСЕРТИ

Торта Марија
Бајадери со кокос
Шарлотка
Чоколадни тркалца
Слатки галатки
Торта мрзлива жена
Ролат со крем банани
Стринкина обланда
Момина солза
Торта Клементина
Прекумурска гибаница
Торта од ореви
Нестле торта
Израелски колач Шалом
Колачи корнети
Куглоф за вљубени
Десерт а ла пештале
Птичји гнезда
Кашмир торта


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.