NavigationХрана и Вино бр. 24

А П Р И Л
2006
ПРЕДЈАДЕЊА

Печени домати со јајца
Пржници со спанаќ
Шпагети на поинаков начин
Овчеполска салата
Салата од урда
Салата од шампињони
Јуварлаки
Битолски виткан мазник
Погачици со шунка
Солен роденденски ролат
Штипски тортелини
Торта од макарони
Солена торта Маја
Гибаница со модар патлиџан
Топено сирење со лепиња
Мусака од печурки и леб
Сусамови топчиња со солен. од кикиритки
Мусака од мортадела

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Јагнешко со спанаќ
Полнет јагнешки бут
Макарони со јагнеш. и прелив од пармезан
Македонско јагнешко со јајца
Клефтико
Дроб сарма на зрновски начин
Јагнешки ребра на мавровски начин
Пелистерска тава
Полнети пастрмки
Свинско филе а ла лидија
Цигански шницли
Печница со колбаси а ла Ана
Неготинско печење
Пикантно грне
Паштицада со њоки на Јаворкин начин
Полнето свинско филе
Телешки шницли со мешан зеленчук
Ролуван пафлак
Полнети свински ребра

ДЕСЕРТИ

Шуберт торта
Штрумфчиња
Чоколадни кроасани
Десерт “Пијана невеста”
Цимет торта
Торта со лешници
Касетки
Бомбици од банани
Торта Бели ангели
Бомба торта
Банана торта
Моцарт торта
Чоколадна торта
Сникерс коцки
Овошен колач
Десерт од Јагоди
Торта од портокали
Циганска торта
Канел Були


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.