NavigationХрана и Вино бр. 25

М А Ј
2006
ПРЕДЈАДЕЊА

Банички со спанаќ
Панцероти
Коктел кифли
Плетенка
Девет табани
Погача а ла Радмила
Палачинки со печурки
Запечени печурки со кашкавал
Солен ролат со мелено месо
Полнети тиквички на Гоца
Ролат салата
Бајадера со пилешко
Макарони Флорентина
Пица бурек
Лек против мамурлак
Коктел топчиња
Ролат Жељко на кумановски начин
Полнети переци
Макарони со компири и шунка
Телешка салата
Шпагети а ла вирус

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Полнети пилешки копани
Сарма од блитва
Пастрмка во сос од магдонос
Алзаска тава
Мисиркини копани во вино
Пица без тесто
Пилешко во сос од лук
Пастрмка со суви сливи
Полнето бело месо со кајмак
Јогурт тава
Свинско месо на канински начин
Полнето пиле со печурки
Брза тава
Месна лепеза
Пилешки копани со виенски кнедли
Пролетна тава
Векна од пилешко со сос од печурки
Домашни јуфки во сос а ла Сашо
Јазик во тава
Свински ролатчиња со печурки и праз

ДЕСЕРТИ

Александар торта
Овошна торта
Егзотик торта
Мусака од јаболка
Бели корали
Крем а ла Војо
Овошна салама
Торта од компири
Киндер торта
Ролат со слатко и смокви
Урма торта на Цоба
Тигар торта
Крцкави раженчиња
Торта пирамида
Колач Колумбо
Непечена торта
Корпички од лиснато тесто
Велигденски ѓевречиња
Торта од кафе и ореви


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.