NavigationХрана и Вино бр. 26

Ј У Н И
2006
ПРЕДЈАДЕЊА

Мозаик кифли
Селска пита
Мусака со спанаќ
Саќе со солен фил
Ролат со спанаќ од лиснато тесто
Растурена мусака со макарони
Ролат од готови кори со мелено месо
Полнети компири со урда
Салата од шарени макарони со пилешко
Плескавици од компири
Црногорски мини пици
Макарони а ла Андријана
Банички на кумановски начин
Пилешко на посебен начин
Босанска пита
Гратинирано суфле од компири

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Ролат од пиле
Дипломатски шницли
Кошнички од мелено месо
Тава мој изум
Посно мрсна тава
Тава со ќофтиња
Свински кременадли со суви сливи и тарана
Пилешко во сегедин сос
Кременадли на француски начин
Фантастик пиле
Лигњи во сос од магдонос
Рамстек со зелени пиперки
Турски ѓувеч
Морнарски сложенац
Бифтек со печурки
Пиле на италијански начин
Свинско филе на ловечки начин
Пилешко со зеленчук
Јазик во ројал сос
Ќофтиња во сос од копар со варен компир

ДЕСЕРТИ

Медени тортици
Ананас касато торта
Љубовно гнездо
Баклава со кисело млеко
Торта од киви и банани
Пијани колачи
Бомбици со слатко од вишни
Корпички од бела чоколада
Јогурт торта
Баварски крем
Непечен колач со јаболки
Мортус пијан ролат
Банџи торта
Ролат со банани
Сиртаки торта
Месечинки
Морков кифлички
Непечена фил торта
Оревковци


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.