NavigationХрана и Вино бр. 27

Ј У Л И
А В Г У С Т
2006
ПРЕДЈАДЕЊА

Купови со сирење и кајмак
Салата од компири и туна
Пица од компири
Пирошки од бајат леб
Необична супа
Чорба од икра
Обланди со урда
Еклер ролат
Салата игло
Брускети
Паста Италијана
Предјадење со мелено месо
Гнезда од зеленчук
Зелена салата со кисело млеко
Топеница од Тони
Пита со пиперки
Крокети од кајгана
Пакетчиња со печурки и сирење
Ладни грчки тестенини
Топла салата

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Копани на лешочки начин
Црвен ролат со компири
Ролат од месо во марамица
Печење во тесто
Ќофтиња во сос од краставици
Пиле во сос од жолчки
Морска риба во сос од ким
Шницли во рерна
Кременадли со рагу од авокадо
Монголско пилешко
Шницли ла париз
Карфиол сомбреро
Шницли а ла цаци
Муќкалица со колбаси и печурки
Пријателска бела тава
Мешана тава
Шарена тава
Детелинка
Ролат со штавеј

ДЕСЕРТИ

Мини кошнички со грејпфрут
Киви куп
Торта Белини
Сладолед торта
Егзотик шарлота
Торта од сутлијаш и вишни
Мафини со кајсии
Грклани
Домашен сладолед
Пирамида од чајни колачиња
Дански ветерници
Цхеесе цаке без сирење
Пролетни срциња
Торта со јагоди
Павлова торта
Сладолед од јагоди
Крцкава торта со јагоди
Леден ветер


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.