NavigationХрана и Вино бр. 28

С Е П Т Е М В Р И
2006
ПРЕДЈАДЕЊА

Њоки со домати
Телешка чорба со печурки
Италијанска закуска
Паштета од мисиркино месо
Пилешка пита со ориз
Руска убавица
Гурмански залачиња
Чорба од компири и кајмак
Њоки на италијански начин
Ксмет ќебап
Соленки лапни - голтни
Ризи бизи ла бела Виолета
Пилешка паштета
Макарони во сос од кромид
Салата од кулен
Лазањи со домашни кори
Ролат со месо
Стапчиња со оригано
Запечена боранија
Пирошки од шампињони

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Баскиски подароци
Свински шницли на месарски начин
Пилешки стек во сос
Специјалитет на Наевенка
Ролат од мелено месо
Телешки ролати со леќа и зеленчук
Пилешки касерол
Свински ширден
Пилешко со печурки
Полнети пилешки гради
Јунешко со зеленчук
Свинско филе во сос од печурки и кари
Тава пилешко дропче
Телешко рагу со грашок и печурки
Ролати од копани
Јунешки мускул со шампињони
Кременадли на грчки начин
Тава со печурки и сланина

ДЕСЕРТИ

Филувани целуфки
Бисквит коцки со лешник
Верин колач
Мекици во сос
Баклава со кисела вода
Торта каприцио
Чоколадни тортички
Колачи со рум и лешници
Банана торта
Торта од вафли
Колач со јаболка
Пена торта
Палачинки на наш начин
Кремпита
Јасминин колач
Коцки со чоколада
Јогурт кули со овошна салата
Колач со моркови и бадеми


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.