NavigationХрана и Вино бр. 29

О К Т О М В Р И
2006
ПРЕДЈАДЕЊА

Чорба од тортелини
Свежо предјадење од туна
Фитнес салата
Тортици од пржен зеленчук
Пилешко во смесата орли
Салата за гурмани
Брза крем салата
Највкусен модар патлиџан
Рибјо ќофте со сусам
Домати полнети со сланина
Шарено рижото
Лута кајгана
Јајца бенедикт
Супа од домати
Ориз со шитаки сос
Крокети од риба во сос од чили
Модар патлиџан на скара
Филувани земички
Топли медитерански сендвичи

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Полнети тиквички со шунка
Тост со домати и сирење
Пилешко со сончоглед
Паламида со јуфки
Телешки шницли во сос од вишни
Ослич со домати и шампињони
Јунешко со вермут
Јадење во три бои
Тортелини реалто
Јадење за гурмани
Полнети пилешки копани
Колбаси со грозје
Јунешко на сечуански начин
Пастрмка на златиборски начин
Јунешко на мандарински начин
Похувани кременадли со рен
Лигњи со компири
Полнети шницли
С. шницли во сос од зел. бибер
Пилешко на холандиски начин

ДЕСЕРТИ

Едноставни чоколадни корпички
Индиски чај крем
Диња со пудинг
Мирисни круши
Ресана обланди
Леден колач
Шарен ролат
Куп со грозје
Крем од банани со шлаг
Колач со желе
Малини со крем од ванила
Ролат со еурокрем
Сутлијаш со банани
Кокос коцки со суви кајсии
Ориз на португалски начин
Омлет со грозје
Мафини со овошен јогурт
Печени јаболка со мед
Богати бомбици
Лешник ролат


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.