NavigationХрана и Вино бр. 30

Н О Е М В Р И
2006
ПРЕДЈАДЕЊА

Супа од спанаќ
Паста Флорентин
Ајвар торта
Француска ролада
Мексиканска чорба од зеленчук
Ориентална рибна чорба
Рѓа со палента чипс
Торта за мажи
Прженици од пчена со лута салца од домати
Мамина маза
Палачинки со печурки и банани
Лазањи со брокула
Лиснато тесто на шпански начин
Полнети печурки
Рижото со печурки и колбаси
Ролат од сирење
Чорба од вргањ
Макарони доницети

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Свинско со крем сос од праз
Полнети јунешки шницли
Пилешки дроб на италијански начин
Пилешки шницли со кус кус
Копани со пиво
Полнети пилешки стекови
Пилешко полнето со колбаси
Крцкаво свинско со кромид на кинески начин
Гурмански пилешки топчиња
Пастрмка ем папилоте
Пилешко во сос од копар
Бифтек со грав на мексикански начин
Гулаш со топчиња од месо и лепчиња
Бифтек Pizzaiola
Свински кременадли со јаболка
Свински шницли со самбал и кајсии

ДЕСЕРТИ

Калдрма од јаболки
Тенок колач со печени смокви
Викторија сунѓер
Бонбони од јаболка
Чоколадно суфле
Чешка торта
Двобојни домино обланди
Банани во карамел сос
Банана бисквит
Амбасадорска торта
Торта од костени
Крем од костени
Десерт за со кафе
Тирамису
Њоки со афион
Коцки од костени


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.