NavigationХрана и Вино бр. 31

Д Е К Е М В Р И
2006
ПРЕДЈАДЕЊА

Фритаја со печурки
Грчка сардина салата
Брза торта за слави
Запечено ќофте
Чорба со ѓумбир
Брускети со вргањ
Лазањи весувио
Равиоли со шунка
Пастиќио Констабл
Крем чорба Флорентин
Гибаница со тиква
Бегова чорба
Тестенини ѓеновезе
Проички
Крем чорба од моркови
Компир салата со лигњи
Шарени соленки
Тагатели со вргањ
Арамбашина салата

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Пикантно рагу со колбаси
Телешки котлети Италија
Свински бут во тесто
Црн дроб со жалфија
Бајадера од бело месо
Роловано филе на балкански начин
Пилето на крчмарот
Ѓаволски гулаш со кајгана рижото
Ќофтиња од менза
Црн дроб со палента
Ѓувеч од модар патлиџан
Коленица на виенски начин
Грнето на газдарицата
Мисиркини шницли во сос од јогурт
Коленица во фолија
Медаљони на кајмак
Пикантни мисиркини шницли
Копани со сланина

ДЕСЕРТИ

Мамина торта
Крем од црно вино со бадеми и грозје
Лимон колач од белки
Какао дукати
Американски чоколадни колачи
Пита од смокви и бадеми
Макарони со кокос
Леден пудинг
Коцки од лешници со слатка павлака
Торта тараба
Јадрански бранови
Виенски кремпити
Богата чоколадна торта
Боеми
Торта ѕвездено небо
Романов коцки


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.