NavigationХрана и Вино бр. 32

Ј А Н У А Р И
2007
ПРЕДЈАДЕЊА

Солена торта од палачини
Запечени палачинки
Пита со шунка
Пита од модар патлиџан и печурки
Торта од компири со праз и сланина
Италијанска солена торта
Празнични месни шнити
Посна гибаница со кисела зелка
Пица гужвара
Чкембе чорба на полски начин
Мусака од чкембе на сицилијански начин
Спанаќ со чадени гради
Пита со сирење Јаниз Козакос
Празнична паштета
Пилешки ролни со сусам
Португалски крокети
Ролат од интегрално брашно

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Сарма со суви сливи
Сарма од сечкано месо
Прасечки ребра со мед
Прасечка плешка со колбаси
Ќофте во павлака
Перкелт од прасечко
Шницли Ексцелзиор со ризи бизи
Полнета свинска плешка
Ролат од свинско со англиски сос
Полнети кременадли со кнедли од земички
Полнет рамстек
Полнети телешки ребра
Телешка коленица на градинарски начин
Јунешко на бургундски начин
Полнет црн дроб
Пиле во тесто
Касерол од пилешки црн дроб
Пилешки крилца во зеленчук

ДЕСЕРТИ

Стара виенска чоколадна торта
Снежна кралица
Торта со крем од кафе
Торта со банани
Снежна торта
Чоколадни мињони
Куглоф од бухтли
Куглоф со бадеми
Венецијански бранови
Штрудла со ореви
Црно бел ролат
Чоколадна божиќна гранка
Виенски ванилини рогчиња
Кралица
Крем со рум
Суфле од чоколада


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.