NavigationХрана и Вино бр. 34

М А Р Т
2007
ПРЕДЈАДЕЊА

Луда пица
Рижото со вргањ
Пита со праз и колбаси
Лесна пилешка паштета
Празнична солена торта
Кнедли од ориз
Лесен ролат
Лута торта од леб
Пилешка крем чорба
Лути макарони со сланина
Пита со пршута и кашкавал
Проја со кајмак и џимиринки
Ајвар ролат
Богата торта од компири
Кисела чорба од кнедли
Супа со кнедли од месо
Пастрмајлија на наш начин
Паштета од преостанато месо

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Свински котлети со сирење
Ролувано свинско
Коленица со пире
Ролат од свинско месо
Ролувана свинска плешка
Глазирано каре
Полнето пиле на сремски начин
Пиле на кајмак
Пилешко на мексикански начин
Ролувано јунешко
Јунешко на провансалски начин
Попова јанија
Динстан црн дроб со вино и печурки
Француска розбратна
Модар патлиџан со мелено месо
Ослич на италијански начин
Телешки шницли Холштајн

ДЕСЕРТИ

Торта од костени и лешници
Ледена чоколадна торта
Екстра колач
чоколаден сон
Овошна бомба
Чоколадни бомбици со вишни
Колач со урми
Колачи со кафе
Професорски колач
Штангли од смокви
Охридска баклава
Пита од портокал
Колач со тиква
Кифлички од кокос
Полнети месечинки
Торта со чоколадна пена


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.