NavigationХрана и Вино бр. 35

А П Р И Л
2007
ПРЕДЈАДЕЊА

Велигденски венец со маслинки
Венец од киснато тесто
Велигденско дрво
Панетоне
Мини пици
Шарена пита
Полнета векна леб
Пита од резанки
Пита од готови кори
Куглоф од моркови и афион
Ролат од бело месо
Филувани ѓевречиња
Шарлота од модри патлиџани
Салата од останато месо
Супа изненадување
Ролат од пршута

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Јагнешко на француски начин
Јагнешко на ориз
Запечена капама
Раженчиња од јагнешко
Филувана јагнешка плешка
Печен јагнешки бут
Португалско пиле
Ролат изненадување
Розбиф со сос “Беарнез”
Фаширано изненадување
Пиле полнето со пиперки
Пилешко во солено тесто
Филувани пилешки шницли
Ролни од бело месо
Филе Барселона
Турли тава
Фламанско месо со пиво

ДЕСЕРТИ

Торта Мила
Торта Верверичка
Султан торта
Пролетна торта со портокали
Пролетен десерт
Фина бомбониера
Вљубено око
Бискупски леб
Колач со суви сливи
Слатко велигденско јагне
Фишкали
Кошнички со крем од кафе
Медено срце
Колач очила
Чоколаден ролат со кајсии
Коцки со банани


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.