NavigationХрана и Вино бр. 36

М А Ј
2007
ПРЕДЈАДЕЊА

Празнична супа
Намаз од моркови
Мал бурек со пилешко
Пилешко со сусам
Ролат со спанаќ и свински врат
Лути равиоли
Јајца на мексикански начин
Лажни лазањи
Гондоли од модри патлиџани
Солено рафаело
Модри патлиџани на сицилијански начин
Руско предјадење
Полнети лифли
Колбаси во тесто
Шеф салата
Пилешка салата
Пилешка чорба со кајмак
Вкуснни залачиња
Канелони со месо

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Полнети телешки гради
Турбан од рамстек
Телешки ролнички со мајонез
Пиле полнето со печурки
Пиле со сенф
Пилешки гради во фин сос
Зелено пилешко
Шницли со зеленчук и сланина
Јунешко печење со пиво
Јунешко со пиперки
Бамји на македонски начин
Таз ќебап
Полнет бифтек
Полнети свински котлети
Запечена пастрмка
Печено филе со црвена зелка
Свински гулаш со пиво

ДЕСЕРТИ

Чоколадни соништа
Американска пита со сирење
Чоколадна заводничка
Пролетен колач
Колач со прелив од кајсии
Бајадера колач
Колач од банани
Лешник топчиња
Ролат со бадеми
Коцки со ананас и вишни
Облак од чоколада
Многу фина баклава
Јагоди во торта
Колач од лешници
Вкусен десерт
Чоколадни коцки
Јапонска пита
Киндер коцки


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.