NavigationХрана и Вино бр. 37

Ј У Н И
2007
ПРЕДЈАДЕЊА

Риба од тесто
Домашен бурек
Домашна пица
Банички
Мекици
Преклопена со кајгана
Мрзлив зелник
Гибаница со праз
Месна пита со ориз
Шизичко рижото
Тиквички на тоскански начин
Италијанска тава
Зелена супа
Гратиниран мозок
Ладна салата
Лесна салата
Брокули во сос од сирење
Млади компири со печурки
Ролат со сирење

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Јазик во сос од печурки
Јунешко на бриселски начин
Посебни шницли
Гулаш со млад зеленчук
Гулаш во рерна
Телешко во сос од бадеми
Ролат од телешко месо
Запечени похувани шницли
Пиле полнето со јаболка
Весело пиле
Пилешко со карфиол
Пилешко во зеленчук и павлака
Лосос со зелка и сланина
Печенка со павлака
Банатска кременадла
Облечен јагнешки бут
Полнето филе

ДЕСЕРТИ

Торта од киви
Торта Нутела
Торта со јаболки и банани
Торта со ананас
Чоколадна торта со јагоди
Шарени плочки
17 амбасадори
Мафини за после 8
Банани орлеанс
Англиски крофни
Чоколадни коцки Лори
Бисквит коцка со крем
Црна дама
Тортички со ореви
Крем кафе
Кростата за лакоми комшии
Тробојни коцки
Лешник коцки


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.