NavigationХрана и Вино бр. 38

Ј У Л И
А В Г У С Т
2007
ПРЕДЈАДЕЊА

Пишии
Зелник
Переци
Спетцофаи
Мусака од модри патлиџани и компири
Градинарска тава со шампињони
Полнети тиквички
Ролнички од блитва
Летна пача
Пудинг од тиквички
Шумарска чорба
Летна чорба
Печурки полнети со црн дроб
Похувани виршли
Алзашка тава
Карфиол со бадеми
Рижото со тиквички
Солени бомбици
Данска салата

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Ароматичен јагнешки бут
Кременадли со прелив
Кременадли полнети со суви кајсии
Бифтек Пициканола
Шницли со бел сос
Гурманско пиле
Гурмански залак
Пилешко во слатко лут сос
Грилувани телешки котлети
Ребра а ла Горица
Раженчиња од пилешки црн дроб со сланина
Ролувано месо со сирење
Полнето пилешко филе
Печење со јогурт
Пастрмка во кисел сос
Ќофте во бел сос
Јунешко со вотка

ДЕСЕРТИ

Лео торта
Домашни кроасани
Домашни крофни
Бајадерата на Влатче
Алеш торта
Колачот на Александра
Фрута бела
Тартуфи
Сутлијаш со јагоди
Линшка торта
Арапски ролат
Наполитанка Лиса
Касали
Прекрасна чоколадна торта
Бела бонбониера
Чоколаден пудинг со ананас
Орхидеини коцки


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.