NavigationХрана и Вино бр. 39

С Е П Т Е М В Р И
2007
ПРЕДЈАДЕЊА

Шведска салата
Омлет ролат
Чорба од кнедли со пилешки црн дриб
Запечени макарони
Погачици со туна
Шампињони со чадена сланина
Гибаница од сув леб
Пица пита
Пилешки урнебес
Палачинки вует
Пилешки крилца во доматен сос
Чорба од рерна
Далматинска мусака
Рижото од тиква
Компир ролни
Чорба од јагнешка глава
Крем чорба од карфиол и шампињони
Суви кајсии полнети со сирење
Крем супа од тиква
Запечен прокељ

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Гурмански црн дроб
Ролат од соништата
Телешко со кнедли од кајмак
Свинска кременадла со сланина и јаболка
Свинско со зеленчук
Коленица на кралски начин
Медаљони на шефов начин
Лазањите на Лиле
Полнет јагнешки бут
Полнета јагнешка плешка
Крап со ориз
Ослич во бело вино
Кавкаско пиле
Пиле полнето со јунешко
Свинско на кинески начин
Кременадли со замотано ќофте
Колбаси во сос од сенф и зеленчук
Свински јазик на унгарски начин

ДЕСЕРТИ

Волшебна чоколада
Беби торта
Каролина торта
Француска чоколадна торта
Чоколадна добрина
Ролат за душа
Пита со суви сливи и ореви
Овошно освежување
Фирентинери
Извонреден колач
Чоколади и цреши
Коцки со јагоди
Полнети кекси со бадеми
Рок тортички
Бухтли со ореви
Македонски чоколаден колач
Овошен колач со банани
Париски пудинг
Торта Данди
Пијан исидор


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.