NavigationХрана и Вино бр. 40

О К Т О М В Р И
2007
ПРЕДЈАДЕЊА

Гибаница без сирење
Неготинска пастрмајлија
Пита со шампињони
Лења пита со шампињони
Бела мусака
Бела чорба со кнедли од сирење
Тестенини со месо од колбаси
Ќирова крем рибја чорба
Селска чорба
Кинеска салата на ужички начин
Солени бомбици со кикиритки
Запечен карфиол
Солена торта со печени пиперки
Пица од макарони
Месо во обланда
Компир на бело со похувани јајца
Крем чорба од зеленчук
Супа со грашок и нане

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Шницли со печурки на нишки начин
Султанов ќебап
Полнето каре во вино
Јулиниот пилешки паприкаш
Пилешко во сос од праз и шампињони
Бело месо со печурки и кашкавал
Фантазија од месо
Прилепски чомлек
Мисирка со капут
Драганиниот говедски гулаш
Полнети телешки гради
Маринирани скуши во пивско тесто
Соте со риба
Ослич во сос од копар
Крап со праз
Пастрмка во сос од сардини
Пилешко во пиво
Брзи лазањи со колбаси и спанаќ

ДЕСЕРТИ

Сомборска торта
Тропикал торта
Унина торта
Египетска торта
Кавалерија рустикана
Француска торта
Безе торта од малини
Ролат од локум
Колач со крем банани
Англиска пита од јаболка
Слатки кифлички
Колач со јаболка
Кремпита со вишни
Сарајки
Кокос бајадери
Пена од чоколада
Наташини мињони
Колач со суво грозје
Колач со суво овошје
Бакнежи од јагоди


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.