NavigationХрана и Вино бр. 41

Н О Е М В Р И
2007
ПРЕДЈАДЕЊА

Солена торта од похувани тиквички
Пита со шампињони и пиперки
Пилешки крокети
Сараевска кљукуша
Косовска пита со кајмак
Војводинска гулаш чорба
Ориентално ќофте
Гнезда од компири и грашок
Пудинг пиле
Крем супа од грав
Супа со домашни равиоли
Супа од туна од конзерва
Далматинска пита со сардини
Црногорски пријеснац
Шпагети со октопод
Брза солена торта
Омлет од спанаќ на пченка
Паштета од месо
Карбонара сендвич
Мусака од грав

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Бифтек со крокети од компири
Црногорски јапраци
Чили конкарне
Полнет црн дроб
Македонско грне
Полнет телешки грб
Херцеговски Червиш
Пиле на индијански начин
Запечени копани со зеленчук
Квргуша
Коленица во фолија
Запечен гратиниран гурмански рагу
Сложенец од каре со печурки
Ќофте со три вкуса
Јанија од модри патлиџани
Рибја бајадера
Ролат од мелено пилешко
Розбратна со кромид
Македонска пастрмка

ДЕСЕРТИ

Торта Монт Еверест
Торта за ненадејни гости
Медена торта
Бисквит торта
Жербоне
Опера од бисквити
Нона торта
Травнички туфахии
Обланди со крем банани
Стамбол баклава
Ролувана баклава со кисели јаболки
Мусака од јаболки
Кифлички со банани
Босански урмашици
Тафли
Банини
Раванија
Линцер колач
Шуфнудли
Праскички


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.