NavigationХрана и Вино бр. 42

Д Е К Е М В Р И
2007
ПРЕДЈАДЕЊА

Грчка пита
Бурек со пилешко и ориз
Лучка мусака
Анини корпички
Еленините солени обланди
Пита од јогурт
Изненадување од грав
Домашни јуфки во сос од месо
Пелимени
Цариградска чорба
Потрпуша
Крекери
Сибирска салата
Тањини кифли
Похувани полнети печурки
Њоки од тиква
Малку поинаква компир салата
Макарони во лиснато тесто
Солени бабини колачи од компири
Цобините шарени посни кифли

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Пилешко со бадеми
Пилешко со пармезан
Пилешка капама
Ролувано пиле
Солена торта од кељ
Сатараш од ќофтиња
Пиперки полнети со печурки
Слаѓаниното чили
Ѓувеч со риба
Посен подварок
Плескавици од спанаќ
Карфиол со мелено месо
Месо со зеленчук на вањин начин
Свечено печење
Естерхази гулаш
Индонезиски специјалитет
Мексиканска енчилада
Мексиканско ќофте
Шницли со сусам
Жикиниот пилешки гулаш

ДЕСЕРТИ

Ориентална торта
Тунел торта
Нинина торта
Торта Штрумфета
Цветна долина
Опајдара
Бананчиња
Пијани палачинки
Кралица на штангличките
Пита сандокан
Анабела
Чупави коцки
6, 5, 4, 3, 2, 1, колач
Торта сон
Кокос обланди
Шлаг торта
Резанки со овошен крем
Африканец
Пита со јагоди
Сладолед од рузмарин


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.