NavigationХрана и Вино бр. 45

М А Р Т
2008
ПРЕДЈАДЕЊА

Тиролски јастучиња
Солена торта со виршли
Домашни кифли
Погача
Необична пита со месо
Лисната плетенка
Шпагети со болоњезе сос
Њоки со сирење
Ролатот на ивана
Ролат со млад кромид
Јајчарник
Полнети кифли
Чорба од компири и праз
Крем супа од грашок
Говедска супа со палачинки
Солени крекери
Мусака од зелена салата
Запечена чорба
Леб со компири и сончоглед
Лесковачка урнебес салата

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Пиле на бразилски начин
Пилешки лонец
Крап полнет со лук
Крап со печурки
Ослич во бел сос
Јагнешко со грав
Јагнешко печење во сос
Резанки со јагнешко рагу
Гулаш со кисела зелка
Полнети кременадли
Шницли со колбаси
Полнети шницли
Перкелт а ла суботица
Полнет леврек
Јунешко на дижонски начин
Мелено месо во калап
Рататуј со колбаси
Телешко во млеко
Запечена кисела зелка

ДЕСЕРТИ

Шодер торта
Шампањ торта
Сањината торта
Маргарита
Кралска шарлота
Чоколаден куглоф со лешници
Американски коцки
Кардинал шнити
Есмералда колач
Бовчички
Мрсни тортички
Рафаело
Пијан трипун
Индијанери
Кох од јаболка
Слаткарски бомбици
Жолти штангли
Триаголник со ролери
Лења пита со афион
Овошен колач со вишни


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.