NavigationХрана и Вино бр. 46

А П Р И Л
2008
ПРЕДЈАДЕЊА

Јајца во тесто
Лења пита со шампињони и месо
Виршли во тесто од спанаќ
Кох од шампињони
Солени мафини
Полнети уштипци
Погачици со кајмак
Шампињони на ориз
Лути колачи
Торта од грашок
Школки со печурки
Лазањи на милански начин
Салата од цвекло
Чорба со мелено месо
Крем супа од компири
Сремска лута гулаш чорба
Шпагети со виршли
Солен куглоф
Крем супа од печурки

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Кременадли со пиперки
Филе на златиборски начин
Резанки со пилешко
Брзо пилешко
Бифтек во ловечки сос со печурки
Киевски котлети
Лабанија
Сарма од јунешко
Зелка на вишеградски начин
Лички шницли
Кинески шницли
Раженчиња во марамица
Филуван телешки црн дроб
Медитерански сармички
Полнети лигњи “флорентин”
Риба на провансалски начин
Пашташута со туна

ДЕСЕРТИ

Банана сплит торта
Снежна торта
Пана кота
Торта арабија
Ролат торта
Бајадера палачинки
Срнечки грб со афион
Необични грклани
Дедов мустаќ
Црно бел ролат
Крем банани
Пита со афион и урда
Пита од јаболки со афион
Дорчолски крофни
Црвени корали
Пиварки
Јагоди на северен пол
Австриски колач од леб


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.