NavigationХрана и Вино бр. 47

M A J
2008
ПРЕДЈАДЕЊА

Крокети од колбаси
Гибаницата на Вера
Солени крофнички
Солени колачи со шунка
Ваљаци со сирење
Роденденски ролат
Селмината пица
Варени переци
Мариините погачици
Циришко сечкано месо
Запечени њоки
Гренадир марш
Сегединска салата
Рижото со пршута
Макарони со кајмак
Кинеска пилешка чорба
Јагнешка рагу чорба
Супа со пиво

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Велигденски ролат
Велигденско печење
Јагнешко печење
Босанска плескавица
Ролувано јагнешко со зеленчук
Турски лонец
Јагнешко на медитерански начин
Полнет ќебап
Париски шницли со црн пипер
Француско печење
Драгановата паштицада
Филе со егзотичен сос
Гулаш од грав со кременадли
Кременадли на подгорички начин
Јунешко со сливовица
Гирици со палента
Канадско пиле

ДЕСЕРТИ

Килиманџаро торта
Интерконтинентал торта
Англиска мока торта
Торта од ореви
Бледски омлети
Цезар колач
Италијански коцки
Кремпита со бисквити
Виенски ролат
Салама во обланда
Филувани мињони
Мушкацоне
Похуван сладолед
Кралски колач
Полнети труби
Шпански палачинки
Пицарели
Смокварки
Ливанци


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.