NavigationХрана и Вино бр. 48

Ј У Н И
2008
ПРЕДЈАДЕЊА

Француска пита со компири
Царски куглоф
Солена пита со колбаси
Погачици во лебни трошки
Гужвара со коприви
Кох од спанаќ
Крокети од спанаќ
Пача од пилешко
Солена шарлота
Мексикана
Ролат од спанаќ со јајца
Јогурт салата
Пилешка салата со сусам
Домати полнети со моцарела и паштета
Печени компири полнети со шунка
Кисела чорба со месо
Крем чора од коприви
Тиквички со шунка
Суфле од пилешко

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Пилешки крилца на кинески начин
Пилешко на струмички начин
Пилешки копани со палачинки
Мешано месо
Свински медаљони со печурки
Шницли во лут сос
Шницли во рерна
Мантовански месен ролат
Необично печење
Фијакер гулаш
Тетовска тава
Ужичка мучкалица
Црн дроб на венецијански начин
Полнето телешко
Крап на војводински начин
Полнети лигњи на рибарски начин
Крап на унгарски начин
Пастрмка во кајмак

ДЕСЕРТИ

Робинка
Тропска торта
Франц фердинанд торта
Слатко задоволство
Еленината кремпита
Вајкрем торта
Француска пита
Торта со ориз
Шарена кремпита
Фигаро обланди
Шпански колачи
Ролат со бадеми
Ролат од смокви
Бакнежи од кафе
Баклава со еурокрем
Торта од печени лешници
Крем коцки од лешник
Штрудла со павлака и суво грозје


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.