NavigationХрана и Вино бр. 49

Ј У Л И
2008
ПРЕДЈАДЕЊА

Кох од печурки
Славски пиперки
Пизети
Калцони абруцези
Пита компируша со суџук
Пита со кашкавал и шунка
Пудинг од спанаќ
Мексиканска пита
Полнети тортиљи
Филувани тиквички
Вкусна солена торта
Макарони со брокули
Качамак со рататуј сос
Виенска чорба од компири
Чорба со суви ребра
Супа од грашок
Брза салата
Млада салата
Пикантна салата
Салата од макарони

ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

Полнет месен ролат
Касато од мелено месо
Бегови колачи со крокети од компири
Варено ќофте
Полнети тиквички
Машко јадење
Боранија со месо и јајца
Египетски тажин
Полнети телешки гради
Полнети телешки јазици
Брачоле
Војводински шницли
Гулаш со пилешки црн дроб
Елбасан тава со пилшко
Ослич во сос од бадеми
Риба на зеленчук
Далматинска батуда
Сремски градинарски лонец
Ролувано свинско филе со коприви

ДЕСЕРТИ

Богородица торта
Требеничка торта
Закова торта
Бисквит торта со банани
Црна торта
Була торта
Лили торта
Абц коцки
Лешник штангли
После осум
Муслиев колач
Даскалски колач
Снајкин колач
Чешки колач
Руски капи
Колач со крем и јагоди
Крем сладолед
Касато колач
Кикиритки  кифлички


Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.