NavigationХрана и Вино бр. 50

С Е П Т Е М В Р И
2008
ПРЕДЈАДЕЊА
Паштета од бело месо
Мафини со грашок
Брамбораки
Солени кифлички со сирење
Пита со карфиол
Гибаница од шпагети
Сирењаци
Шарпланински погачици
Ролнички со пилешко
Пача од печурки
Пита со плескавица
Крокети од риба
Полнети шампињони
Домашна пилешка чорба
Германска чорба
Гулаш чорба со домашни резанки
Леб со сланина
Солена торта од спанаќ
Пројарата на Јуца
ГЛАВНИ ЈАДЕЊА
Огнен лонец
Пикантна тава
Луто пилешко
Полнети пилешки копани
Јајца во шницли
Динстани шницли
Кордунски грав
Свински паприкаш со павлака
Бабини резанки
Јунешко во сос од копар
Јунешко во сос со погачици од компири
Шатобријан со вргањи
Јунешки шницли со грозје
Торта од месо
Ролати со омлет
Телешко во зеленчук
Истарска манештра
Кравасака
Леврек во сол
Медитерански лигњи
ДЕСЕРТИ
Шваргла торта
Торта Орхидеја
Полнета торта
Даринкината торта со урми
Гардош торта
Монако кремпита
Бели ледени коцки
Брзи ледени коцки
Црни ванилици
Шведски ролат
Турски кокосови кифлички
Виенски кифлички со ванила
Кент
Колач со праски
Овошен крем сладолед
Штанглички со мармалад
Мексикански крофни
Крофни со ананас
Рум бомбици
Кокос баклава

Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.