NavigationХрана и Вино бр. 51

О К Т О М В Р И
2008
ПРЕДЈАДЕЊА
Солена торта со модри патлиџани
Печен модар патлиџан со сирење
Пироги
Пита со ајвар
Бамји со коријандер и домати
Компири со јајца и цвекло
Тестенини со колбаси
Тежарино
Полнети јајца
Пица полжави
Риба во пиво
Црн дроб со мед
Чорба од ким
Чорба од говедска опашка
Комитска салата
Домашна торта
Мелиса чорба
ГЛАВНИ ЈАДЕЊА
Пилешко со пршута
Пилешко во песто сос
Пилешко со вермут
Жолти мравки
Турнедо со рокфор сирење
Медаљони Св. Стефан
Чкембе на римски начин
Сарма од црн дроб
Говедски јазик во сос од сардини
Говедска опашка на римски начин
Ловечки шницли на германски начин
Сочно јунешко
Свински ребра на кинески начин
Њоки во сос од коприва
Полнета пастрмка
Полпети со моцарела и домати
Есенски ролат
Пастрмка полнета со мед и кромид
Гурмански ролат
ДЕСЕРТИ
Бомба
Колач сонце
Колач со бадеми
Фини погачици
Филувана бајадера
Ролат со џем во винско шато
Баклава без кори
Слатки лазањи
Круши на царски начин
Двобојни колачи
Пирамида од ореви
Леопард бомбици
Рум штангли
Печен пудинг со тагатели
Вкусна торта
Колачи Бертран
Мафини со морков
Брз колач

Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.