NavigationХрана и Вино бр. 52

Н О Е М В Р И
2008
ПРЕДЈАДЕЊА
Француски еклери
Погачици со кашкавал
Месо во тесто
Бамји на американски начин
Полнети крофни од компири
Ролат со шунка
Сендвич торта
Крокети од јајца со сос од домати
Руски пирошки
Предјадење од печурки
Гибаница од макарони
Спанаќ со варени јајца
Паива паштетички со субиз сос
Шницли од пиперки
Шницли од зеленчук
Телешка паштета на англиски начин
Царско предјадење со салата
Пармантје чорба
Пудинг од сирење
ГЛАВНИ ЈАДЕЊА
Доминикански телешки бут
Шницли со макарони во бешамел сос
Телешки крезли со шунка
Црн дроб во сос од павлака
Телешки црн дроб на тиролски начин
Торта од телешки црн дроб
Фармерски рагу
Таз ќебап
Ролат во листови зелка
Свинска печенка на далматински начин
Колбаси во марамица
Свински бут во сос за дивеч
Кременадли во пикантен сос
Лозарски гулаш со чешки кнедли
Чипс чикен
Пиле во сос од ореви
Полнето пиле на виенски начин
Паприкаш од штука во вино
Смуѓ на компир
ДЕСЕРТИ
Анината торта
Торта Лана
Чоколадна торта без фил
Торта од ореви со фил од кафе
Торта од ореви со ликер
Кинеска парфе торта
Клафоутис од цреши
Тесто од ореви со прелив од чоколада
Полнет чоколаден ролат
Чоколадната пита на Mила
Нуклеарна штрудла
Колач од круши
Лори колач
Шунка од бадеми
Коцки со путер прелиени со чоколада
Калисони
Вкусен десерт
Колач од ореви и несолено сирење

Copyright © 2002-2008, MedFOCUS production.